Boeken Tuinwinkel Botanische Tuinen Utrecht

Rubriek menu: Nieuwe boeken - Bomen - Diversen - Groenten en kruiden - Hobbyboeken - Insecten - Kinderboeken - Kookboeken - Natuur algemeen - Plantensoorten - Tuinontwerpen/onderhoud - Paddenstoelen - Vogels - Zoogdieren - Buitenlandse boeken

266 Nederlandse titels die volgens de administratie op voorraad zijn (klik op het plaatje voor info).

Groenten en kruiden (37)

De heilzame tuin De geneeskrachtige werking van planten, kruiden, bloemen en vruchten

geen plaatje   Etnobotanist James Wong laat zien met welke natuurlijke middelen, kleine alledaagse kwalen te behandelen zijn. Een loopneus, pijnlijke spieren, koortslip, blaasontsteking, een insectenbeet, allemaal kwalen die verzacht kunnen worden. Maar ook verzorgingsproducten zoals een gezichtsmasker of peeling.

De ruim zestig recepten zijn praktisch opgebouwd met telkens een korte beschrijving van waar het goed voor is, een ingrediëntenlijst en een stapsgewijze bereidingswijze. Verder zijn er instructies over gebruik en houdbaarheid, en waarschuwingen voor nevenwerkingen. Na de recepten volgt een gedeelte met een Planten top 100, met feitjes over de planten, bloemen en vruchten en waar je ze kunt vinden of hoe je ze kunt kweken. Vooral het receptendeel is goed uitgewerkt; de delen over het kweken en het verzamelen van planten en kruiden zijn vrij oppervlakkig. Iedereen kan dit op z’n eigen manier toepassen. Van eenvoudig een thee trekken van muntblaadjes uit de supermarkt tot de fanatiekeling die het bos intrekt op zoek naar een bepaalde plant.
Vertaling van het boek ‘Grow your own drugs’ (2009), destijds als Engelse tv-serie uitgezonden en in 2012 uitgezonden op RTL4. Achterin informatie over leveranciers en een register. Verlucht met tal van kleurenfoto’s; kleine druk, grote interlinie..

Het maken van gezonde middelen vergt weinig voorbereiding: aan de hand van de recepten van etnobotanist James Wong kun je zelf crčmes, zalfjes, lotions, theeën en soepen maken, gewoon van de planten die in je vensterbank staan, in de tuin groeien of in het tuincentrum verkrijgbaar zijn. Het maken van een lotion of natuurlijke pijnstiller heeft dan ook niet meer om handen dan het koken van een avondmaaltijd. Daarnaast weet je zo zeker dat het middel dat je gebruikt, of het nu cosmetisch of medisch is, volkomen natuurlijk is, zonder extra toevoegingen.

Voorraad 5 ex

Prijs: van 19,99 voor 7,90